EMULATORS.LV

 

Jums ir labi pārdošanas rezultāti – tātad liels risks pazaudēt visus savus pircējus

APRĪLIS / 2010 – Kā rāda prakse, tad tas, ka uzņēmuma produktam ir lieli pārdošanas rezultāti nepasargā tos no to produktu „izsviešanas ārā” burtiskā nozīmē no lielu tirdzniecības ķēžu plauktiem. Turklāt tas ir absolūti vienalga vai ražojat pienu, zobpastu, ziepes vai autoriepas. Turklāt absolūti vienalga vai tā ir lielveikalu ķēde Latvijā, Vācijā vai kur citur. Redzot uzņēmuma lieliskos pārdošanas rezultātus, lielveikalam rodas dabiska vēlme nopelnīt pašam vairāk un uzsākt preču pārdošanu ar paša veikala preču zīmi. Pasaulē vienmēr varēs atrast citu uzņēmumu, kas spēs saražot lētāk (zemākas ražošanas izmaksas, aizvietotas izejvielas, izmaiņas produktus raksturojošos parametros utt.) un neatteiksies uz šiem produktiem izvietot lielveikalu ķēžu (pasūtītājs) privātās preču zīmes. Tikpat labi lielveikalu ķēde var mainīt savu preču pārdošanas politiku vai sortimentu.

Viss uzņēmuma iepriekšējo gadu darbs var pazust kā nebijis, jo tik sūri grūti piesaistīto pircēju vieglu roku paņems un noslaucīs lielveikals. Jo arī lielveikalu ķēde ir tikai bizness, kas arī vēlas maksimizēt savu peļņu un būt saistošs saviem pircējiem. Tāpēc mācība ir vienkārša –  uzņēmuma produkcijai būt vienmēr interesantai pircējam un pastāvīgi uzturēt šo interesi, domāt par distribūcijas (pārdošanas) dažādošanu, sekot līdzi pircēju rocībai un gaumei.  Lai arī šeit vairāk uzsvēru tirdzniecības ķēdes, bet analoģiski notikumi var būt arī jebkurā citā biznesā. Uz lauriem gulēt ilgstoši nevar!

NB! Laipni aicināti iepazīties ar mana BLOGA ierakstiem vai ZIŅĀM. Varu Jums noderēt biznesā, mārketingā, PR aktivitātēs, reklāmā?

Sazinieties –  Telefons, E-pasts, Ziņojums!

Ramils Kadirovs

Ar šo ziņu saistīta informācija

Ierakstīt komentāru: