EMULATORS.LV

 

Kas traucē uzņēmējiem eksportēt

FEBRUĀRIS / 2010  – Pašlaik par Latvijas ekonomikas glābēju ir pasludināts eksports.  Neiedziļinātos vai tas tā ir vai nav, tomēr fakts ir fakts – pasaulē dažādas valstis jau no 2009.gada vidus dažādu iemeslu dēļ (visbiežāk līdzējušas dažādas biznesa atbalsta struktūras un stimulēšanas pasākumi) pamazām sāk atkopties no krīzes. Noteikti  ir daudzi dažādi eksportu bremzējoši faktori, es aplūkošu dažus.

Pirmais.
Vienkāršiem Latvijas uzņēmējiem teikšu tā. Ja negribat izgudrot riteni no jauna vai arī tikai sākat šo darbu tikai tagad. Tad pirmkārt runājieties ar uzņēmējiem, kas šo darbu jau veic (lai Jūs nepieļautu kļūdas), sadarbojieties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (prasiet padomus un izmantojiet tās piedāvātas iespējas attiecībā uz izstāžu apmeklēšanu, piedalīšanos un daļēju šo aktivitāšu finansēšanu). Tas ir šo institūciju pienākums, tomēr Jūsu vietā tās Jūsu pašu veicamo darbu neviens neveiks. Katram ir savs lauciņš. Daudzi biznesi cieš zaudējumus tikai nezināšanas pēc. Pašam ir nācies pilnīgi ar “āmuru pa pieri sist” citiem, kas man ir pati par sevi saprotama lieta, bet citiem atklājums.

Otrais. Ja jūsu produkts ir nekvalitatīvs vai cenas ziņā nesaistošs, un neievērojat sadarbības valsts rakstītās un nerakstītās prasības, tad nekas nesanāks. Es mazliet ar smīnu uztveru paziņojumus, ka dažI uzņēmēji atsakās atklāt (vismaz tā tas tiek pasniegts) ārvalstīs, ka viņu uzņēmums ir no Latvijas, jo tiklīdz tur uzzinot to, tā pārtraucot sadarbību. Manā pieredzē ir bijis tā – ja piedāvājums ir interesants (cena, kvalitāte, piegādes noteikumi u.c. – pakalpojumiem vai produktiem) un tiek ievērotas sabiedrības ētikas normas, tad sadarbība notiek.

Trešais.
Jo vairāk kontaktu Jums ārvalstīs ir, jo labāk, tā kā nepazīstamiem uznēmumiem un cilvēkiem darbu ārvalstīs sākt ir grūti.  Šo problēmu parasti palīdz risināt profesionāli mārketinga cilvēki.  Lētākais veids kā sākt audzēt savu atpazīstamību ir socializācijas portāli un sabiedriskās attiecības, tikai tad seko reklāma (reklāmas izmaksas ārvalstīs, salīdzinot ar Latviju ir krietni augstākas,  lielākoties). Lai arī skan kā reklāma, tomēr teikšu tā – šim darbam ir domāti mārketinga cilvēki, tā kā kam citam ir vislielākā pieredze atpazīstamības un vēlāk pārdošanas veicināšanā.

Nākamais ko gribu uzsvērt – esat mazs vai vidējs uzņēmējs un vasarā Jums Latvijā noiets ir, bet ziemā nav. Atbilde – meklējiet eksporta tirgu vai arī ziemā nodarbojieties ar citu ziemā ejošu biznesu. Uz šo atbildi nesen saņēmu šādu stāstu – jā gribējām eksportēt, taču pārvadātāju izmaksas padarīja mūsu cenas augstākas nekā tās ir Krievijā (citu uzņēmēju gadījumā tās var būt cita valsts). Es rekomendēju piemērotāku pārvadātāju. Tomēr šajā gadījumā var rekomendēt uzņēmējiem kooperēties, lai samazinātu izmaksas vai arī kādam no pārvadātājiem (varbūt pat individuālam uzņēmējdarbības veicējam) aktīvāk piedāvāt kravu komplektēšanas pakalpojumus. Tātad ceturtais – sadarbojieties un kooperējieties.

Tas ir neliels ieskats tajā ar ko es pats esmu saskāries.
Kāpēc es visu rakstu un darbojos – tāpēc ka darbojos pēc biznesa principa  “Palīdzi risināt savu sadarbības partneru problēmas un tev būs klienti”. Šķiet arī citiem laiks atcerēties šo.

NB! Laipni aicināti iepazīties ar mana BLOGA ierakstiem vai ZIŅĀM. Varu Jums noderēt biznesā, mārketingā, PR aktivitātēs, reklāmā? Sazinieties –  Telefons, E-pasts, Ziņojums!
Ramils Kadirovs

Ierakstīt komentāru: