EMULATORS.LV

 

Pārlieku lielas ekonomijas dēļ var nākties zaudēt tirgus daļu

MARTS 2010 – Nesen gadījās aktīvi piedalīties viena ļoti atpazīstama pārtikas produkta plusu un mīnusu analīzes grupā (nosauksim to tā). Doma/uzdevums bija saprast, kādā situācijā no mārketinga (patērētāju) viedokļa atrodas brends, tajā esošie produkti, kas noticis ar pārdošanas rezultātiem un patērētāju uztveri attiecībā uz šo produktu/produktiem pēdējā (viena) gada laikā.

Neminot detaļas, teikšu. Produkts ir kvalitatīvs, iemīļots, notiek regulārs darbs pie mārketinga (tiek ņemts vērā arī pircēju maksātspējas rādītāji). Tomēr, neskatoties uz daudzajiem plusiem, atklājās mīnusi, kas saistās faktā, ka “ARĪ PAR LABIEM PRODUKTIEM / PRECĒM/ PAKALPOJUMIEM SAVI KLIENTI/PIRCĒJI  UN POTENCIĀLIE KLIENTI IR JĀIZGLĪTO UN JĀINFORMĒ VIENMĒR”.  Apskatītais produkts patērētāju apziņā bija apaudzis ar mītiem – tas esot neveselīgs, patstāvīgi palielinot cenu, tā kvalitāte neesot ne par mata tiesu sliktāka par lētāku analogu cenu, ražotāji šmaucoties ar gramiem u.t.t. Kā rezultātā tas viss var sākt atspoguļoties uz pārdošanu.

Bet nekas no tā nav taisnība.

Kāpēc tā ir noticis? ATBILDE –  jebkuram ražotājam vai pakalpojuma sniedzējam regulāri ir jāstāsta par savu produktu, regulāri jāveido tēls, jādomā par jaunām pārdošanas aktivitātēm u.c. Tas, ka ir krīze, nenozīmē, ka mārketings, reklāma un sabiedriskās attiecības ir nevajadzīgas. Taisni otrādi, ārvalstu ražotāji un pakalpojumu sniedzēji izmanto Latvijas uzņēmumu kļūdaino pieeju šajā jomā un rada labāku tēlu potenciālo pircēju acīs par saviem produktiem vai pakalpojumiem un atņem Latvijas ražotāju tirgus daļu (gan Latvijā, gan ārzemēs). Līdzīga situācija ir ārvalstīs ar eksportu – no tā, ka produkts ir labs, neviens to nepirks, tāpēc ir jāizglīto un jāieinteresē noņēmēji,  jārada pozitīvas sajūtas un jātur roka uz tirgus situācijas pulsa.

NB! Laipni aicināti iepazīties ar mana BLOGA ierakstiem vai ZIŅĀM. Varu Jums noderēt biznesā, mārketingā, PR aktivitātēs, reklāmā? Sazinieties –  Telefons, E-pasts, Ziņojums!
Ramils Kadirovs

Ierakstīt komentāru: