EMULATORS.LV

 

Patērētāji Latvijas preču vietā izvēlas ārzemju. Uzzini kāpēc?

DECEMBRIS  / 2010 – Dažkārt man liekas, kas uzņēmumu speciāli dara iespējamo, lai to preces un pakalpojumus pirktu un lietotu pēc iespējas mazāk gan tepat Latvijā, gan ārzemēs.

Ļauj konkurentiem aktivizēt darbību un atņemt klientus, konkurenti neaizmirst par savu preču kvalitāti, neaizmirst par pēcpārdošanas servisu, neaizmirst painteresēties par klientu aktivitātēm un darbībām, ļauj klientiem sajusties gaidītiem pie sevis .

Uzņēmums Latvijā neieguldīs naudu mārketingā.  Latvijas uzņēmuma preci pērk Latvijā un ārzemēs taču tāpat vien par skaistām acīm, tāpēc radīt pozitīvas sajūtas potenciālos pircējos un klientos nav vajadzības. Ir uzņēmumi, kuriem nevajag tirdzniecības veicināšanas pasākumus, nevajag lojalitātes programmas, nevajag uzturēt attiecības ar partneriem, nevajag sabiedriskās attiecības, jo pircējiem preces un pakalpojumi ir jāpērk, UN JO AUGSTĀKA CENA, JO LABPRĀTĀK PIRCĒJS PĒRK (šī ir ironija). Taču vai veiksme smaida mūžīgi?

Realitāte ir skarba – Pārtikas veikala pircēju groziņos ir konkurentu ražojums, ātrās ēdināšanas vietās un kioskos jaunieši izvēlēsies ne jau vietējo preci, bet konkurenta, turīgie Latvijas iedzīvotāji izvēlēsies ieguldīt naudu ārvalstu depozītos, sievietes SPA procedūras labprātāk vēlēsies izbaudīt kaimiņvalstīs, Latvijā ražots tekstilizstrādājums nebūs Latvijas iedzīvotāja pirmā izvēle (zeķes, džemperus, kreklus, apakšveļu u.c.). Un tā tālāk.

Savukārt ārzemēs Latvijā ražotu preču brendus (zīmolus) atrast būs grūti, Latvijas uzņēmumi izvēlas ražot zem citu ārvalstu ražotāju un pakalpojumu sniedzēju brendiem. Tādējādi pateicoties savām aktivitātēm ārvalstu brenda īpašnieki saņem to procentu, kuru Latvijas uzņēmums būtu varējis saņemt pats, ja vien veiktu investīcijas mārketingā. Un vēl citi gadījumi un tā tālāk.

Protams, viss nav tik vienkārši, taču kopumā tā tas ir.

REZULĀTS – konkurenti ieņem aizvien lielāku daļu tirgū, aizvien lielāku daļu pircēja makā, aizvien lielāku daļu potenciālā pircēja domās.

KĀPĒC TĀ NOTIEK? Mana īsā versija – nepietiek zināšanu, ir pārāk neaktīvi, trūkst izpratnes par ekonomikas un biznesa likumsakarībām, nenotiek plānošana un netiek aprēķinātas finanses,  vēlas taupīt uz to uz ko konkurenti netaupa, un vēl un vēl.

SKARBI? Piemēri šoreiz izpaliks.

KO DARĪT? Pirmkārt ir pašiem jāapzinās, ka atsevišķas lietas tiek darītas šķērsām un, otrkārt, ir jāvēlas šo lietu kārtību mainīt un uzlabot. Tikai pēc tam var vērsties pie praktiķiem, speciālistiem, bankām, kolēģiem, manis. Jo kamēr nav gribēšana  tikmēr neko mainīt nevar. Mēs taču zinām – bizness ir nepārtraukts darbs un arī cīņa!

Esmu noderīgs biznesā un mārketingā. Ievērojama pieredze ar dažādiem uzdevumiem un mērķiem:

  • uzņēmuma un nozares mērogā,
  • Latvijā un ārpus Latvijas,
  • dažādās mentalitātēs, valodās un kultūrās.

Sazinieties –  Telefons, E-pasts, Ziņojums!

t: +(371) 26705808

Ramils Kadirovs

Arm wrestling

Ierakstīt komentāru: